Anonimowość
Zapewniamy całkowitą dyskrecję zarówno w trakcie leczenia alkoholizmu, jak i po ukończeniu terapii. Wszystkie dane pacjenta są przechowywane wyłącznie w naszej przychodni i nie zostają przekazane lub dodane do żadnej bazy lub innej placówki medycznej. Każda osoba podpisuje świadomą zgodę na zabieg, a dodatkowo po zabiegu otrzymuje zaświadczenie o implantacji wszywki alkoholowej
Bezpieczeństwo
Najważniejsze dla nas – komfort i bezpieczeństwo naszych pacjentów, decydujących się na zabieg implantacji Esperalu. Centrum Medyczne CODE dba o zachowanie odpowiednich warunków w gabinecie. Poza tym, zapewniamy sterylne narzędzia, oryginalny lek oraz profesjonalne podejście lekarza-specjalisty w trakcie zabiegu wszycia Esperalu.
Skutki spożycia alkoholu po implantacji Esperalu:
Wszycie Esperalu to zabieg, który wymusza długotrwałą abstynencję. Oznacza to, że przez 8-12 miesięcy każdą osobę, która poddała się zabiegowi wszycia Esperalu obowiązuje całkowity zakaz spożywania napojów procentowych.
W innym przypadku, nawet najmniejsza ilość alkoholu może spowodować szereg przykrych dolegliwości i schorzeń, między innymi:
marskość wątroby i ostre zapalenie trzustki;
bóle, zawroty głowy;
nudności, wymioty;
zaburzenie rytmu serca, duszności;
stany lękowe, płytki sen i inne.
Żeby tego uniknąć warto stosować się do wszystkich zaleceń lekarza
i odstawić alkohol na okres działania wszywki Esperal.
Szybki powrót do trzeźwości!
Zacznij od nowa, zgłoś się do centrum Medycznego CODE, ul. Tuwima 15 w Łodzi.
Anonimowo, bezpiecznie, szybko i skutecznie! Wszywka Łódź – posiadamy szybkie terminy!
Wszywka alkoholowa jest jedną z najbardziej skutecznych oraz najczęściej stosowanych metod leczenia choroby alkoholowej. Decydując się na zabieg implantacji leku, pacjent powinien wiedzieć, co wszywa się alkoholikowi, co to jest Disulfiram, jak się robi wszywkę alkoholową, a także gdzie kupić lek oraz jakie są przeciwwskazania do jego przyjmowania.
Disulfiram – co to jest?
Disulfiram – tabletki przeznaczone do implantacji podczas mikrochirurgicznego zabiegu w przychodni Alkomedica. Pełna nazwa preparatu to Disulfiram WZF. Jest to lek produkowany przez polską firmę Polfa Warszawa S.A. Każda tabletka w fiolce zawiera 100 mg substancji leczniczej Disulfiramum.
Disulfiram jest wszywany podpowięziowo (głęboko pod warstwę mięśniową). Dawkę leku dobiera lekarz indywidualnie dla każdego pacjenta, biorąc pod uwagę jego wiek, wagę oraz stan zdrowia. Wszyta tabletka Disulfiram pomaga powstrzymać się od spożycia alkoholu przez 8-12 miesięcy, za pomocą swoich właściwości, blokując metabolizm alkoholu w organizmie osoby uzależnionej. Wówczas spożycie etanolu powoduje różne skutki uboczne – fizyczne (reakcja disulfiramowa) oraz psychiczne, odmienne od zwykłego zatrucia alkoholowego.
Co to jest Esperal i czym się różni od Disulfiramu?
Esperal to handlowa nazwa preparatu Disulfiram. W zasadzie jest to dokładnie ten sam lek przeznaczony do leczenia choroby alkoholowej.
Zaszywanie alkoholika – na czym polega?
Disulfiram jest inhibitorem dehydrogenazy aldehydowej enzymu, który przekształca aldehyd octowy do kwasu octowego. Połączenie preparatu z alkoholem powoduje nagły wzrost aldehydu octowego w organizmie alkoholika. Wskutek tego, występuje reakcja disulfiramowa, czyli objawy zatrucia. Skutki uboczne po wszyciu esperalu mogą się pojawiać, lecz nie muszą. Natomiast ich natężenie zależy od organizmu każdej osoby oraz ilości spożytego trunku.
Wszywka Esperal – czy warto stosować taką metodę leczenia, skoro może okazać się niebezpieczna dla zdrowia oraz życia pacjenta?
Działanie esperalu ma negatywny wpływ dla organizmu pacjenta tylko po spożyciu alkoholu. Każdy pacjent ponosi odpowiedzialność za własne życie i powinien być świadomy możliwych skutków ubocznych. Zatem jest to skuteczna metoda leczenia dla osób zdeterminowanych, które mają silną wolę i cel zerwania z nałogiem.
Zapisy dla pacjentów:
REJESTRACJA : tel. 887 220 088
Centrum Medyczne CODE, ul. Tuwima 15, Łódź