VERACITY – nieinwazyjny test prenatalny nowej generacji (Synevo)

VERACITY to nieinwazyjny test prenatalny nowej generacji, który dokładnie mierzy wolne od komórek płodowych DNA we krwi matki w celu wykrycia aneuploidii płodu, czyli schorzeń genetycznych spowodowanych nieprawidłową liczbą chromosomów.

Precyzyjne, bezpieczne, przystępne cenowo i szybkie nieinwazyjne badanie prenatalne, które pozwala na przeprowadzenie diagnostyki płodu pod kątem aneuploidii chromosomów i mikrodelecji w ciążach pojedynczych i bliźniaczych. Badanie umożliwia również określenie płci dziecka.

VERACITY pozwala wykryć: aneuploidie autosomalne (trisomie 21, 18, 13), aneuploidie chromosomów płciowych, mikrodelecje i aneuploidie u płodu. Szczególnie ważna jest możliwość wykrywania aneuploidii w trudnych ciążach, np. w ciążach bliźniaczych, zespole znikającego płodu czy w przypadku pozyskania komórki jajowej od dawczyni lub surogacji.

Czułość i swoistość testu VERACITY pod względem wykrywania trisomii u płodu wynosi ponad 99,9%. Czułość, specyficzność i odporność testu VERACITY zostały wykazane w klinicznych badaniach walidacyjnych, podczas których przebadano setki próbek.

 Badanie Veracity można wykonywać od 10. tygodnia ciąży. Jest ono przeprowadzane na podstawie próbki krwi pobranej ze zgięcia łokciowego matki. Testowi może poddać się każda kobieta bez względu na wiek czy kategorię ryzyka. Jest on bezpieczny zarówno dla matki, jak i dziecka