Genofertility Database – baza genów związanych z niepłodnością męską i żeńską

Centrum Medyczne „CODE” specjalizuje się m.in. w przyczynowym leczeniu niepłodności (www.diagnostykaplodnosci.pl). Nie ograniczamy się jednak wyłącznie do samego leczenia. Nasz dział badawczo-rozwojowy (Instytut Genomiki i Medycyny Molekularnej CMS CODE – IGiMM) prowadzi intensywne prace wdrożeniowe, których celem jest zastosowanie analizy genomowego DNA do wykrywania genetycznych uwarunkowań niepłodności, jej precyzyjnego leczenia, a także umożliwienia opracowania precyzyjnej profilaktyki zapobiegającej występowaniu zaburzeń płodności.

Jednym z ważniejszych osiągnięć przybliżających osiągnięcie wyznaczonego celu jest opracowanie przez zespół IGiMM genomowej bazy danych gromadzących informacje na temat genów związanych z niepłodnością żeńską i męską oraz występujących w nich zmianach, które mogą być przyczyną występowania zaburzeń płodności.

Baza ta przeznaczona jest głównie dla lekarzy specjalistów zajmujących się leczeniem niepłodności, a także dla naukowców badających molekularne mechanizmy powodujące powstanie tego zaburzenia.

By zapoznać się z zawartością Genofertility database, wystarczy kliknąć na link https://genofertility.com/elementor-284/, a następnie na „Database access”. Na stronie główne bazy trzeba wpisać swój adres email i proponowane hasło oraz kliknąć „Log in”. Po wysłaniu tych danych ze story głównej bazy, administrator bazy udostępni do niej dostęp.

Realizujemy także dla pacjentów Raporty genetyczne WES /Whole Genome Sequencing/.

Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo:
https://www.cmscode.pl/badanie-genetyczne-wes/analiza-wes-leczenie-nieplodnosci