Genofertility Database – baza genów związanych z niepłodnością męską i żeńską

Centrum Medyczne „CODE” specjalizuje się m.in. w przyczynowym leczeniu niepłodności (www.diagnostykaplodnosci.pl). Nie ograniczamy się jednak wyłącznie do samego leczenia. Nasz dział badawczo-rozwojowy (Instytut Genomiki i Medycyny Molekularnej CMS CODE – IGiMM) prowadzi intensywne prace wdrożeniowe, których celem jest zastosowanie analizy genomowego DNA do wykrywania genetycznych uwarunkowań niepłodności, jej precyzyjnego leczenia, a także umożliwienia opracowania precyzyjnej profilaktyki zapobiegającej występowaniu zaburzeń płodności.

Jednym z ważniejszych osiągnięć przybliżających osiągnięcie wyznaczonego celu jest opracowanie przez zespół IGiMM genomowej bazy danych gromadzących informacje na temat genów związanych z niepłodnością żeńską i męską oraz występujących w nich zmianach, które mogą być przyczyną występowania zaburzeń płodności.

Baza ta przeznaczona jest głównie dla lekarzy specjalistów zajmujących się leczeniem niepłodności, a także dla naukowców badających molekularne mechanizmy powodujące powstanie tego zaburzenia.

By zapoznać się z zawartością Genofertility database, wystarczy kliknąć na link https://genofertility.com/elementor-284/, a następnie na „Database access”. Na stronie główne bazy trzeba wpisać swój adres email i proponowane hasło oraz kliknąć „Log in”. Po wysłaniu tych danych ze story głównej bazy, administrator bazy udostępni do niej dostęp.

Realizujemy także dla pacjentów Raporty genetyczne WES /Whole Genome Sequencing/.

Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo:
https://www.cmscode.pl/badanie-genetyczne-wes/analiza-wes-leczenie-nieplodnosci

Drodzy Panowie!
W ramach działaności badawczej CODE, mamy dla Was wyjątkową propozycję uczestnictwa w BEZPŁATNYCH BADANIACH (wartych na co dzień ok. 500 zł)
.
Pierwiastki, jakie badamy z krwi żylnej, to:
-Cynk
-Mangan
-Selen
oraz metal ciężki Kadm.
 
➡️ Celem jest zbadanie wpływu tych pierwiastków na męską płodność. Badanie skierowane jest do młodych mężczyzn w wieku 25-45 lat oraz mężczyzn, którzy z różnych przyczyn, mają problemy z zostaniem rodzicem.
 
🔵 Mangan, Selen i Cynk – są fizjologicznie niezbędne w ludzkim organizmie. W kontekście niepłodności mogą stanowić kluczowe parametry diagnostyczne. Mają działanie protekcyjne na układ rozrodczy mężczyzny – redukują stres oksydacyjny, regulują proces spermatogenezy oraz uczestniczą w syntezie hormonów płciowych.
 
⚫️ Kadm – będący metalem ciężkim wpływa destrukcyjnie na męski układ rozrodczy. Zakłócając funkcje metaboliczne prowadzi do obniżenia jakości nasienia i zwiększenia ryzyka dysfunkcji jąder. Ma działanie kancerogenne.
 
👉🏻 Jeżeli jesteś mężczyzną w wieku reprodukcyjnym (25-45 roku życia).
👉🏻 Chcesz poznać stan swojego zdrowia?
👉🏻 Masz aktualny wynik podstawowego badania nasienia ( nie starszy niż 3 miesiące)
👉🏻 Poszukujesz przyczyny problemów z niepłodnością lub wręcz przeciwnie chcesz lepiej zadbać o zdrowie i poznać jego stan?
👉🏻 Chcesz wspomóc nas i przyczynić się do rozwoju nauki?
 
❗️ Nie czekaj, tylko umów się na badanie telefonicznie lub mailowo i przyjdź w każdą Sobotę od 8:30 – 11:00 do Centrum Medycznego CODE przy ul. Tuwima 15 lok U4 w Łodzi!
Badanie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród naszych pacjentów. Warto szybko podjąć decyzję, ponieważ liczba badanych jest ograniczona.
 
🔷 Co zyskujesz?
– bezpłatne badanie
– wyniki badania
– możliwość otrzymania opisu badania od osób prowadzących pracę badawczą
– wiedzę o stanie zdrowia i ewentualnych obciążeniach metalem ciężkim
– satysfakcję przyczynienia się do rozwoju dziedziny nauki z zakresu diagnozowania i leczenia męskiej niepłodności
– możliwość otrzymania podsumowania i wniosków po zakończonej pracy naukowej.
 
🌡️ Jak przygotować się do badania?
– umów się telefonicznie lub mailowo
– bądź na czczo przed badaniem
– przed przystąpieniem do badania podpisz niezbędne zgody oraz ankietę
– minimum na 5 dni przed badaniem nie suplementuj i nie spożywaj pokarmów bogatych w pierwiastki (Mangan, Cynk, Selen) np. krewetki, łosoś, tuńczyk, sałata
Wyniki otrzymasz do 1 miesiąca.
 
📞 📆 W celu umówienia na badanie DZWOŃ pod numery:
789-459-799 lub 795-974-576
NAPISZ do nas: m.pietrucha@cmscode.pl
 
W każdą Sobotę od 9:00 do 12:00 można wykonać w CODE Centrum Medyczne Łódź badanie nasienia.
Wymagane jest wcześniejsze umówienie się na badanie
tel.: 887-220-088