Filip Płużański - ZnanyLekarz.pl

dr Płużański Filip

Lekarz ortopeda pracujący w Szpitalu WAM w Łodzi. Doktor bezustannie poszerza swoją wiedzę poprzez współpracę z najlepszymi w Polsce specjalistami oraz uczestnicząc w renomowanych kursach i stażach zarówno w Polsce, jak i na świecie. Swoje obecne doświadczenie lekarskie rozwijał m.in. w Klinice Ortopedii Onze Lieuve Gasthuis Amsterdam pod okiem Dr Willemsa – ówczesnego szefa Europejskiego Towarzystwa Artroskopii Barku i Łokcia. Lek. med. Filip Płużański, ortopeda, lekarz w trakcie specjalizacji, jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Polskiego Towarzystwa Artroskopowego.

 

Lekarz specjalizujący się w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu.
Obecnie pracuje w Oddziale Chirurgii Urazowo Ortopedycznej w Poddębickim Centrum Zdrowia.
Szkolenie specjalizacyjne odbywał w Klinice Artroskopii, Chirurgii Małoinwazyjnej i Traumatologii Sportowej Szpitala im. WAM w Łodzi.

W pracy klinicznej szczególną uwagę poświęca dysfunkcjom i patologii stawu barkowego, m.in. urazom ścięgien stożka rotatorów czy uszkodzeniom obrąbka lub niestabilności. Miał okazję odbywać staż w zakresie Chirurgii Barku w Klinice Ortopedii Onze Lieuve Gasthuis Amsterdam pod okiem Dr Willemsa – ówczesnego szefa Europejskiego Towarzystwa Artroskopii Barku i Łokcia.

W Klinice Artroskopii pod okiem Pana Prof. Fabisia oraz w Laboratorium Badań Materiałowych Umed przeprowadził badania dotyczące biomechaniki i fizjologii gojenia przeszczepu więzadła krzyżowego przedniego oraz wpływu technik operacyjnych na efekty leczenia uszkodzeń ACL u sportowców i amatorów.

Jest aktywnym członkiem towarzystw:
– PTOiTr (Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego – wykład w czerwcu 2016 pt. Residents Loop bezszwowy sposób przygotowania przeszczepu więzadła ACL – ocena biomechaniczna / lek. F. Płużański/ Prof. J. Fabiś);
– PTArtro (Polskiego Towarzystwa Artroskopowego);
– ESSKA (European Society for Sports Traumatology, Knee Surgery and Arthroscopy);
– AO Foundation (Arbeitsgemeinschaft für Osteosynthesefragen)

Konsultacje

Konsultacja ortopedyczna z badaniem USG (poglądowym)

200zł

Kwalifikacja do operacji

200zł

Zabiegi

Iniekcja pod kontrolą USG (podanie leków , kwas hialuronowy do stawów pod kontrolą USG)

350zł

Blokada dostawowa, blokada przeciwbólowa – podanie leku DIPROPHOS dostawowo lub do pochewki

300zł

Cieśń nadgarstka – zabieg

4000zł

FIBRYNA bogatopłytkowa (iPRF)

800zł

Kwas hialuronowy – podanie dostawowe

350zł

Nacięcie kaletki

350zł

OSOCZE bogatopłytkowe (PRP)

800zł

Punkcja stawu

350zł

Badania

Nie posiada