Botoks – broda brukowana

Usuwanie zmarszczek botoksem na brodzie jest jedną z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych metod prowadzących do pozbycia się tego problemu. Powstawanie zmarszczek to jeden z symptomów zachodzącego w organizmie procesu starzenia. Mimo że z reguły kojarzą się one dopiero z wiekiem dojrzałym, mogą się one ujawniać nawet u nastolatków. Ma to związek z licznymi przyczynami powstawania zmarszczek. Na czym polega broda brukowana?

Broda jak kostka brukowa czy skórka pomarańczy – tak opisowo można nazwać wygląd brody, która „gniecie się” w charakterystyczny sposób przy napinaniu. Linia żuchwy wygląda przez to jakby była nieregularnie pofalowana oraz zaciągnięta na bocznym brzegu brody.

Jak powstaje broda brukowana?

Jest całkowicie naturalny proces wynikający z pracy mięśni. Biorący udział w mimice mięsień bródkowy oraz postępujący proces starzenia się skóry, utraty jędrności i nawilżenia sprawiają, że zagniecenia będą coraz bardziej widoczne. Jeżeli nie usuniemy przyczyny i nie zrelaksujemy mięśnia, zmarszczki będą się systematycznie pogłębiać i twarz będzie wyglądała na starszą.

PRZED ZABIEGIEM:

Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja z lekarzem, której zadaniem jest wykluczenie przeciwwskazań oraz określenie najlepszej metody zabiegowej dla problemu pacjenta. Nakładany jest także krem znieczulający dla większego komfortu podczas zabiegu.

PRZEBIEG ZABIEGU:

Pacjent przed zabiegiem znieczulony jest miejscowo, co powoduje, że zabieg jest praktycznie bezbolesny. Preparat podawany jest cienką igłą na odpowiedniej głębokości.