Botoks – Uśmiech dziąsłowy

Czym jest uśmiech dziąsłowy?

Uśmiech dziąsłowy, zwany także gummy smile, to uśmiech uwidaczniający nadto dziąsła, przez co zęby wydają się optycznie mniejsze, a uśmiech czasami mniej atrakcyjny. Dla wielu osób pokazanie białego, jasnego uśmiechu nie jest możliwe z powodu wystających różowych dziąseł. Wydaje im się, że mają zbyt małe lub niekształtne zęby. Jest to problem natury estetycznej, a kwestia odbioru to sprawa indywidualna. Jeżeli jednak taki rodzaj uśmiechu przyczynia się do obniżenia poczucia własnej wartości, to warto wiedzieć, że istnieją skuteczne metody pozwalające korygować niekorzystną proporcję naszego uśmiechu.

Gummy smile – przyczyny uśmiechu dziąsłowego

Przyczyn powstania uśmiechu dziąsłowego może być wiele. Zalicza się do nich, m.in.:

  • predyspozycje genetyczne;
  • nadmierny wzrost kości szczęki;
  • wady ortodontyczne;
  • zbyt krótką lub nadaktywną górną wargę;
  • bruksizm;
  • opóźnione wyrzynanie zębów.

Jak wygląda zabieg?

Botoks na uśmiech dziąsłowy to zabieg dla osób, u których podczas uśmiechu mocno odsłaniają się dziąsła. Jeśli w zamian za to zależy Ci na subtelniejszym uśmiechu – to zabieg dla Ciebie.

Zabieg polega na osłabieniu pracy mięśnia, który podnosi górną wargę. Robimy to przy pomocy botoksu. Podczas zabiegu podajemy tą substancję w ten mięsień przy pomocy igły. Przed podaniem oceniamy ile jednostek preparatu należy podać dla naturalnego efektu. Sam zabieg to tylko kilka minut i niewielka liczba nakłuć.