Botoks – zmarszczki palacza

Zmarszczki palacza są pierwszą oznaką starzenia.

Palenie tytoniu jest jednym z najpopularniejszych nałogów dzisiejszych czasów. Często dotyka zarówno kobiet jak i mężczyzn w różnym wieku. Wiązane jest często z przyjemnością i relaksem. Niektórzy palacze są uzależnieni, inni palą okazjonalnie.

Fakt, że palenie tytoniu jest niezdrowe jest powszechnie znany. Jego niekorzystny wpływ na zdrowie jest oczywisty. Powoduje liczne nowotwory, schorzenia układu oddechowego takie jak na przykład przewlekła obturacyjna choroba płuc. Jednakże nałóg ten również przyspiesza procesy starzenia się skóry.

Charakterystycznymi zmianami w obrębie skóry, które są związane z paleniem tytoniu są tak zwane zmarszczki palacza. Są to zmarszczki powstające wokół ust wynikające z często powtarzającego się ich ruchu podczas obejmowania papierosa.

Z czasem zmarszczki palacza się utrwalają. Sprzyjają temu po pierwsze powtarzalność ruchu, po drugie przyspieszeniem procesu starzenia się skóry związanego z zanikiem włókien kolagenowych i elastynowych, a także utratą kwasu hialuronowego odpowiedzialnego za prawidłowe nawilżenie skóry.

Nawet po rzuceniu palenia tytoniu, zniszczenia jakiego dokonało ono w skórze pozostają. Jest też wiele Pań, które nigdy nie paliły a również mają sieć zmarszczek wokół ust, które wizualnie bardzo dodają im lat.

Na szczęście współczesna medycyna estetyczna daje możliwości poradzenia sobie z tym problemem.

Jak wygląda zabieg?

Zmarszczki palacza to zmarszczki mimiczne twarzy. Wyglądają jak drobne kreski idąc promieniście od ust. Zabieg z botoksem jest dla wszystkich, u których skóra często zagina się w ten sposób.

Podczas zabiegu sprawdzę jak silne są twoje mięśnie wokół ust. Dobierzemy odpowiednią ilość botoksu i podamy go igłą w kilka punktów na skórze. Dzięki temu nie będzie się ona tak marszczyć. Przy okazji zabieg delikatnie wygładzi już powstałe zmarszczki. Zabieg trwa tylko kilka minut.