Laser – Usuwanie zmarszczek, przebarwień

W życiu każdej z nas przychodzi moment, kiedy skóra zaczyna wyglądać tak, jakby jej czasy świetności powoli przemijały. Pamiętaj jednak, że zmarszczki i przebarwienia skórne wcale nie są naturalną koleją rzeczy, z którą musisz się pogodzić. Laserowe usuwanie zmarszczek i przebarwień skórnych to zabieg, który pomoże oszukać czas.

Usuwanie zmarszczek i przebarwień laserem – co to jest?

Laserowe usuwanie zmarszczek i przebarwień skórnych należy do nowoczesnych zabiegów medycyny estetycznej. Zabieg ten znany jest także pod nazwą laserowego liftingu skóry.

To doskonała propozycja dla tych, których interesuje niechirurgiczne i mało bolesne usuwanie zmarszczek, poprawa faktury, struktury skóry, jej ujędrnienie oraz wyrównanie kolorytu, poprzez usuwanie przebarwień na skórze.

Nowoczesny laser frakcyjny marki FRAXEL używany do zabiegu redukcji zmarszczek i przebarwień zapewnia jego skuteczność oraz komfort dla Pacjenta.

Przebieg zabiegu

Zanim lekarz przystąpi do realizacji zabiegu, otrzymasz znieczulenie, które zaaplikowane zostanie miejscowo, na obszar skóry poddawany zabiegowi. Po odczekaniu kilku minut, obszar zmarszczek lub przebarwień skórnych poddany zostanie działaniu sprawdzonego, dostępnego od lat na rynku lasera frakcyjnego.

Przemieszczanie przez lekarza głowicy lasera po skórze powoduje przechodzenie przez nią impulsów świetlnych, emitowanych przez laser. Ich rolą jest tworzenie w skórze niezwykle drobnych szczelin, które stymulują tkankę do szybkiej regeneracji.

W skórze poddanej zabiegowi wzrasta poziom produkcji elastyny i włókien kolagenowych, co w efekcie powoduje jej wygładzenie i ujędrnienie.

Mocne strony

ok Mała bolesność – oprócz miejscowego znieczulenia, brak bólu podczas zabiegu dodatkowo gwarantuje chłodząca głowica lasera, która eliminuje możliwe nieprzyjemne uczucie pieczenia i szczypania,
ok Szybkość – czas trwania zabiegu to 10-45 minut – wszystko zależy od wielkości obszaru poddawanego zabiegowi.
ok Efektowność – widoczne efekty laserowego usuwania zmarszczek i przebarwień skórnych zauważalne są już po pierwszym zabiegu, a utrzymują się nawet do roku czasu.
ok Brak potrzeby rekonwalescencji – zaraz po zabiegu bez problemu wrócisz do codziennych obowiązków.
ok Bezpieczeństwo – bezinwazyjność zabiegu gwarantuje niskie ryzyko powikłań.