Nici APTOS – lifting okolicy oka

Zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących Aptos, inaczej zwany Excellence Light Lift jest to innowacyjna metoda bazująca na niciach caprolac wykonanych z włókien z kwasu polimlekowego i kaprolaktonu. Nici te są zintegrowane z igłą i wykorzystują technologię znaną już wcześniej (choćby z nici PDO czy innych rodzajów nici liftingujących). Istotną różnicą jest to, że technologia Aptos bazuje na materiałach rozpuszczalnych. Całkowita degradacja nici trwa około roku. Dzięki zintegrowaniu nici z igłą możliwe jest precyzyjne umieszczenie ich w pożądanym miejscu, z niewielkim ryzykiem powikłań.

Materiał,  z którego wykonane są nici Aptos stymulują wytwarzanie endogennego kwasu hialuronowego, który wykazuje duże powinowactwo do wody. Powoduje to zwiększenie uwodnienia i nawilżenia skóry, dzięki czemu dochodzi do zwiększenia jej napięcia i poprawienia jędrności. Nici Aptos powoduje inicjację wytwarzania kwasu hialuronowego. Jest to związek występujący praktycznie w całym organizmie, szczególnie w skórze, a zwłaszcza młodej.

Z biegiem czasu jego ilość ulega znacznemu zmniejszeniu. Posiada on wysoką zdolność wiązania wody (jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać nawet do dwustu pięćdziesięciu molekuł wody). Dzięki zwiększaniu jego zawartości w skórze dochodzi do poprawienia jej nawilżenia. Efektem wyżej wymienionych procesów jest poprawa napięcia i jędrności skóry.

Istnieje kilka rodzajów nici Aptos. W celu korekcji wyglądu okolicy powiek wykorzystywane są tak zwane nici Nano Vitis. Są one w pełni rozpuszczalne, a dzięki swojej strukturze rozprężalnego warkocza albo cienkiej spirali, doskonale radzą sobie z wszelkiego rodzaju zmarszczkami mimicznymi, w tym „kurzymi łapkami”, a także workami pod oczami. Dzięki temu nasze oczy mają szansę odzyskać świeżość i przeżyć drugą młodość.

Lekarze wykonujący zabieg

Nie posiada