Wolumetria warg sromowych, nadanie objętości i jędrności

Wolumetria miejsc intymnych

Dzięki użyciu kwasu hialuronowego zabieg wolumetrii będzie w stanie spowolnić, a nawet zatrzymać objawy starzenia miejsc intymnych. Skóra staje się po nim prawidłowo napięta i odpowiednio nawilżona.

Tak jak w przypadku wolumetrii twarzy, lekarz jest w stanie skorygować kształt sprawiających pacjentce dyskomfort obszarów, nadając im wymarzony wygląd. Ale nie chodzi tu jedynie o doznania wzrokowe! Ginekologia estetyczna często poprawia nie tylko samopoczucie czy samoocenę pacjentki, ale także wpływa na zdrowie i funkcjonowanie genitaliów. Nie inaczej jest w przypadku wolumetrii, która zapewnia rezultaty estetyczne, zdrowotne i przeciwstarzeniowe.

Poprawa komfortu życia

Dzięki modelowaniu okolic intymnych specjalista może drastycznie zwiększyć komfort życia pacjentki. Kwas hialuronowy, używany podczas zabiegu, pozwala na zlikwidowanie uczucia suchości i nadwrażliwości. Dodatkowo, pozwala on na obkurczenie pochwy i wejścia do niej, a także na powiększenie punktu G. Sprawia to, że po wolumetrii potęgują się doznania seksualne kobiety. Metoda ta wykorzystywana jest również do powiększania warg sromowych większych. Jest to przydatne, gdy są one zbyt małe, by zapewnić odpowiednią ochronę wargom sromowym mniejszym. Takie rozwiązanie ogranicza możliwość doznania urazu oraz zapobiega infekcjom intymnym. Zmniejsza też częstotliwość nieprzyjaznych doznań, takich jak ból, świąd, otarcia czy podrażnienia.

Jak wygląda zabieg wolumetrii?

Działanie, które wiąże się z wstrzyknięciem kwasu hialuronowego w okolice intymne, często budzi pewien psychiczny dyskomfort. Wydaje się bowiem, że będzie to zabieg bolesny. Zabieg jest  przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Dodatkowo, preparat jest wstrzykiwany w ścianki pochwy, punkt G czy wargi sromowe za pomocą bardzo cienkich igieł. Pozwala to na większy komfort nie tylko podczas, ale także po zabiegu.